«Кібергігієні»
Посилання: Кібергігієна для молоді
«Насилля в сім’ї – актуальна проблема сучасного суспільства»
ПАМ’ЯТКА
ПАМ’ЯТКА
«ПОРАДА, ЩОДО ЕКОНОМІЇ ЕНЕРГІЇ»
1 червня – Міжнародний день захисту дітей
Питаня енергоефективності та ресурсозбереження
З Різдвом Христовим та Новим 2024 роком!
Наближається Новий рік 2024 – свято, на яке з нетерпінням чекають багато дорослих і дітей. У новорічну ніч прийнято загадувати бажання, і ми впевнені, що всі українці в цю дату побажають одного і того ж – перемоги України і благополуччя наших воїнів.
Торгівля людьми – небезпека для кожного!
День Святого Миколая!
День святого Миколая у грудні розпочинає цикл зимових свят в Україні. Це велике церковне свято і улюблений день дітлахів, які традиційно отримують «від Миколая» солодощі й подарунки.
Після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар нова дата дня Святого Миколая — 6 грудня. За старим календарем свято відзначали 19 грудня.
День працівників освіти
Шановні освітяни!
Щиро вітаємо Вас з професійним святом! Висловлюємо Вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей і рідного краю.
Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і милою приємністю.
Цими чудовими якостями Ви щедро ділитесь з дітьми. Вам вірять, Вас люблять і шанують. Ви здійснюєте зв’язок часів, продовжуючись у своїх учнях.
Бажаємо Вам, дороги вчителі, відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті.
Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!
Привітання від наших здобувачів освіти
Будь обережним! Засоби ураження.
Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!
Знання про мінну безпеку життєво важливі для кожного, хто перебуває на звільнених територіях або тільки планує туди свій шлях. А про правила безпечної поведінки необхідно говорити і знати всім, хто проживає в Україні, адже повне очищення країни від мін триватиме роками навіть після завершення війни.
Фонд Східна Європа разом із Державною службою України з надзвичайних ситуацій створили цей курс для всіх українців.
Посилання на курс
1 червня – Міжнародний день захисту дітей
Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – найпрекрасніше свято радості та надії. Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї мирної процвітаючої країни.
Порядок дій під час виникнення надзвичайних ситуацій
Як зафіксувати сексуальне насильство під час війни: алгоритм дій
День зустрічі птахів
8 березня- Міжнародний Жіночий День
Тримати оборону, волонтерити, рятувати діточок, піклуватись про рідних, продовжувати вчитися, здобувати медалі на світовій арені, та вірити в свою країну – це все про вас, наші любі УКРАЇНОЧКИ!
Сильні та незламні й одночасно жіночні та прекрасні. Ви – просто найкращі! Ваші любов, підтримка та віра творять дива.
Нехай ця весна буде переможною та щасливою для всіх нас, а Україна розквітне з новою силою!
Масляна–2023
Масляна 2023 – це слов’янське народне свято, присвячене закінченню зими та настанню весни. Святкують його цілий тиждень, впродовж якого печуть млинці.Щороку дата святкування змінюється, залежно від початку посту, а у 2023 році святкування припадає дні з 20 по 26 лютого.
Кожен день тижня Масниці мав своє особливе значення:
- понеділок – “зустрічали Масницю” святковим столом із солодощами, робили опудало з соломи (саме воно символізувало Масницю);
- вівторок – гуляння, на які традиційно збиралася молодь, хлопці загравали з дівчатами, каталися разом з гірок, їли святкові страви;
- середа – увесь день проводили в частуваннях;
- четвер – каталися на конях, закликали весну і проганяли зиму геть;
- п’ятниця – одружені чоловіки йшли до тещі та пригощали її варениками;
- субота – всі родичі збиралися за святковим столом;
- неділя – потрібно було попросити пробачення за всі погані вчинки у близьких та рідних.
Протидія БУЛІНГУ
Посилання: Що таке булінг?
Посилання: Посібник про булінг для дітей
День Соборності України–2023
та 105-ої річниці проголошення незалежності
Української Народної Республіки
22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.
105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути “самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу”. Цей факт абсолютно руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Українська держава ніколи не існувала, її вигадали більшовики.
22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991 року відбулося її відновлення.
Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців розділених кордонами тогочасних імперій.
На початку ХХ століття українці об’єднались після падіння імперій. Сьогодні Україна відновить соборність після перемоги над російським агресором.
Термін “соборність” має кілька значень. Це і об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. А також і духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Але соборність – це також і територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта всіх українських земель є нашою спільною метою.
Соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.
Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.
Сьогодні Соборність для України – деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом. Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, з різних регіонів, разом працюємо, створюємо знакове і важливе, боремося із окупантами, відстоюємо свою соборність і волю заради власної держави.
Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність буде цілковито відновлена після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.
Посилання: Дізнайся про свої права в цифровому середовищі
УВАГА!!!
Пам’ятка безпеки дорожнього руху
Перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, слід чітко виконувати правила дорожнього руху:
1. Рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, притримуючись правого боку а при відсутності таких – рухатись по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів. При цьому бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху;
2. За межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїзної частини, йти назустріч руху транспортних засобів;
3. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на одязі світлоповертальні елементи;
4. Переходити проїзну частину тільки по пішохідних переходах, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Забороняється переходити перехрестя чи проїзну частину по діагоналі;
5. У місцях де рух регулюється, слід керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора;
6. Виходити на проїзну частину із-за транспортних засобів, тільки упевнившись, що не наближаються інші транспортні засоби;
7. Чекати на транспортний засіб тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;
8. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, чи спеціальним звуковим сигналом, треба утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її;
9. Категорично заборонено раптово виходити чи вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід; влаштовувати на проїзній частині або поблизу неї ігри; переходити проїзну частину поза пішохідним переходом; затримуватися і зупинятися на проїзній частині;
10. По дорозі на велосипеді рухатися можна по краю проїзної частини лише в один ряд, особам, які досягли 14-ти років; велосипеди мають бути обладнанні звуковим сигналом та світлоповертачами: попереду – білого кольору, по боках – оранжевого, позаду – червоного; слід чітко дотримуватися правил дорожнього руху;
11. Велосипедисту заборонено: керувати велосипедом із несправним гальмом і звуковим сигналом а у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів; рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом батьків); їздити не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей чи під час руху триматися за інший транспортний засіб; перевозити пасажирів (крім дітей до 7 років, які перевозяться на спеціально облаштованих сидіннях з підніжками); буксирувати велосипеди або причепи що не передбачені для експлуатації з велосипедом.
Водіям слід бути обережними на дорогах, дотримуватися швидкісного режиму, безпечної дистанції та за можливості максимально утриматися від поїздок у нічний час.
Пішоходам теж варто подбати про власну безпеку – у темний час доби носити одяг зі світловідбивальними елементами, користуватися ліхтариками та перед тим, як переходити дорогу, подивитися чи немає поруч машин.
Алгоритм дій у випадку домашнього насильства
Посилання: Телефони, за якими можна звернутись для отримання офіційної інформації та допомоги у випадку підозри або у ситуації торгівлі людьми у різних куточках світу
В Україні стартує кампанія
«16 днів проти насильства»
Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.
Офіційно, цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.
У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.
Період акції охоплює наступні важливі дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
«16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
Посилання: Олена Зеленська долучилася до акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»
Що робити, якщо потрібна медична допомога, а мобільний зв’язок відсутній?
Як зберегти продукти та безпечно харчуватись в умовах довготривалих відключень електроенергії
Протидія торгівлі людьми
Знання які збережуть життя!
Мінна безпека для учнівства
Міни, розтяжки та вибухонебезпечні предмети
Пожежна безпека
Хімічна безпека
Серцево-легенева реанімація: перша домедична допомога
Зупинка критичної кровотечі: перша домедична допомога
Безпечний інтернет
#STOP_SEXТИНГ #НЕ_ВЕДИСЬ
Розкажи дорослому, якому довіряєш
Як говорити з батьками, щоб тебе почули