ruuk

               mvy0korrly4

У 1973 році при Харківському обласному спортивному інтернаті було відкрито відділення лижних гонок. Підбір учнів здійснювався на базі ДЮСШ №2, звідки зі своїми учнями прийшли перші тренери – Клекач В.Ф. та Першин С.Д., а також були запрошені юні лижники з м. Бокситогорська Ленінградської області з тренерами Циганковим Ю.І. і Макаровою Л.Г. Це стало новим поштовхом у розвитку лижних гонок на Харківщині. Спортивні товариства отримали кваліфікованих спортсменів, які гідно відстоювали честь області на спортивних аренах України, союзу та міжнародних стартах.

На відділенні у різні роки працювали такі тренери: Клекач В.Ф., Першин С.Д., Макарова Л.Г., Циганков Ю.І., Гризлов О.М., Ігнаткін О.О., Черніков В.В., Вороб’йов І.М., Светличний М.Д., Буряк С.А., Сорокін З.Т., Чирва С.Г., Кашин М.О., Нікітін М.В., Харченко С.І., Попова Т.В., Попов В.В., Овсянікова О.Ю., Овсяніков В.М., Сичов О.І., Хавелов В.С., Ільїнських С.С.

лижні гонки

Педагогічний колектив відділення лижних гонок: Сичов О.І., старший тренер відділення Овсянікова О.Ю., Ільїнських С.С., Овсяніков В.М.

За чотири десятиріччя відділенням виховано майстра спорту міжнародного класу Казміна Юрія; кілька поколінь майстрів спорту: Коновалов Геннадій, Ринжук Розалія, Шуригіна Ніна, Нестеренко Валентина, Артем’єва Олена, Камаєв Владислав, Буряк Світлана, Клапчук Катерина, Інбачов Сергій, Іванов Володимир, Дубровський Сергій, Цесельська Катерина, Олійник Микола, Шаталова Оксана, Андрєєва Олександра, Ільїнських Світлана, Носик Наталля, Юрченко Тетяна, Стефурак Назар, Андрійчук Роман; та більше 60 кандидатів у майстри спорту.

У зимовому змагальному сезоні 2014-2015 7 вихованців відділення увійшли до складу національної збірної команди України.

У 2015-2016 н.р. на відділенні навчаються 26 учнів.

Серед них:

DSCN8470 Овсяніков В. входить до складу національної збірної команди України (кандидат), студент II курсу.
 Мельничук М. входить до складу національної збірної команди України (резерв), студент І курсу. Мельничук Михайло
DSCN8466  Буряк С. входить до складу національної збірної команди України (резерв), студент ІІ курсу.

 Протягом осіннього періоду сезону 2015/2016 рр. вихованці відділення брали участь та стали переможцями та призерами обласних та Всеукраїнських змагань з лижоролерів та кросу:

Чемпіонат України з ЗФП та СФП м.Чернігів /19-23.09/: Мельничук М. (I курс).

Кубок України з лижоролерів та кросу м. Конотоп: Білобровий К.(I,I,IIIм), Носик Н.( III,II м.), Бабін Д. ( II м.), Овсяніков В.( III м.), Юрченко Т. ( III м.).

Фінал Кубку України м.Шостка: Мельничук М. ( II м.), Носик Н.( III,II м.), Попов В.( II м.), Білобровий К. (I,II м.), Бабін Д.( III,II м.), Боцман К. ( III,II м.).

18 учнів відділення стали переможцями та призерами обласнихзмагань з лижоролерів та кросу.

На етапі Кубку України 2017 року з лижних гонок в м. Чернігові, Носик Н. виборола золоту медаль на дистанції 5 км класичним стилем, срібну на дистанції 30 км вільним стилем, бронзову в спринті вільним стилем  та виконала норматив майстра спорту України. Юрченко Т. виборола золоту медаль на дистанції 30 км вільним стилем, срібну в спринті вільним стилем, бронзову на дистанції 5 км класичним стилем та виконала норматив майстра спорту України.

 

3 вихованці відділення увійшли до складу Національної збірної команди України 2019 року:

кандидати – Макаріна Анастасія, Жувага Олексій,

резерв -Білецька Анна.

Макаріна Анастасія та Жувага Олексій, у складі збірної команди України, брали участь Европейському Молодіжному Олімпійському Фестивалі у місті Сараєво (Боснія і Герцеговина), який відбувся у лютому 2019 року.

Жувага Олексій, Макаріна Анастасія, Білецька Анна, Мельнічук Єлизавета та Тесленко Каріна виконали нормативи кандидата у Майстри спорту.

Протягом сезону 2018/2019 рр. ,на Чемпіонатах України вихованцями відділення здобуті наступні нагороди:

  • Жувага Олексій (3 золоті медалі)
  • Макаріна Анастасія (3 золоті медалі)
  • Білецька Анна (1 золота, 2 срібні, 2 бронзові)
  • Сухоруков Роман (1 золота, 1 бронзова)
  • Юрков Констянтин (1 золота, 1 бронзова)
  • Мельнічук Єлизавета ,Тесленко Каріна (по 2 срібні медалі)
  • Гладун Єгор, Курицин Михайло (срібні медалі).

На Чемпіонаті України серед юніорів та юніорок:

  • Макаріна Анастасія ( 2 срібні ,1 бронзова)
  • Жувага Олексій (2 бронзові)
  • Білецька Анна, Мельнічук Єлизавета, Тесленко Каріна (срібні медалі)
  • Юрков Костянтин, Сухоруков Роман (бронзові медалі)

На етапах Кубку України та Всеукраїнських змагань 10 вихованцями відділення здобуто 28 медалей різного ґатунку.

UN5yz433TwY _PGenNdMR18
 cuDylvXrKQc 11111