ruuk

Водне поло в Харківській області має великі спортивні традиції.

В області підготовленні:

  • Олексій БаБез имени-2ркалов – Заслужений Майстер Спорту, дворазовий Олімпійський чемпіон та срібний призер Олімпіади, чемпіон Світу та Європи, провів у складі збірної 412 ігор(занесено до книги рекордів Гіннеса );
  • Сергій Рожков – чемпіон Світу;
  • Володимир Храмов, Олександр Гузєв, Юрій Трясницький,
  • Ігор Олейніков и Юрій Дрозін – чемпіони Європи серед молодіжних команд

На сьогодні у місті Харкові дві команди грають у чемпіонаті України серед чоловічих команд. Команди «Слобожанець»  та «НТУ ХПИ»

Відділення водного поло в Харківському обласному вищому училищі фізчної культури і спорту було створене у 2009 році, за період з 2009 по 2019 роки на відділенні підготовлено:

  • 9 Майстрів спорту;
  • Більше 70 Кандидатів у майстри спорту;
  • Учні відділення постійно входять до складу збірних команд області усіх вікових категорій та ВК «Слобожанець»;
  • Випускники та учні відділення викликаються до лав збірних команд України різних вікових груп.

Тренери відділення:

Гуренко Дмитро Ігорович – старший тренер

Головкін Тарас Євгенович 

Смеркус Олег Євгенович

Золоті медалі чемпіонату України 2016/2017 року серед команд Вищої ліги у складі команди майстрів «Слобожанець» отримали учні та студенти відділення водного поло Гурцкая Д., Черпак М., Бураков О., Апостол М.

У травні 2017 року в Манчестері, Великобританія, відбувся  кваліфікаційний відбірковий турнір з водного поло за право участі у фінальній частини чемпіонату Європи серед юнаків (U-17).

Путівку до Мальти молодіжної збірна команда України  виборювала у кваліфікації, де грала в групі «С», матчі якої приймав англійський Манчестер. На водному майданчику The East Manchester Leisure Centre наші хлопці впевнено обіграли одноліток Ізраїлю (11:5) і Великобританії (11:6), декласували команду Литви (19:7), та мінімально (7:8) поступилися румунам, разом з якими вибороли, право зіграти у фінальній частині чемпіонату Європи 2017 посівши друге місце. У складі молодіжної збірної команди України  брали участь 5 учнів ХОВУФКС.

На чемпіонаті України серед юнаків 2001 р.н. команда училища виборола золоті медалі.

У 2018 році збірна Харківської області отримала перемогу у Кубку України та Суперкубку України. До складу команди ввійшли Бажинов Микита, Івахно Єгор, Маймулін Ігнат.

У 2019 році на Відкритому чемпіонаті України з водного поло серед юніоріов 2003 р.н. команда коледжу, до складу якої ввійшли Роганов Ілля, Кашуба Максим, Шестопалов Володимир, Пахаренко Георгій, Агаєв Ельхан, Онищенко Григорій, Мітюріч Ілля, Клунний Максим,Татьков Всеволод.

З 26 по 29 вересня 2019 року в м. Кишинів, Молдова, відбувся Міжнародний турнір “Кубок О.Болтромовича”.

Збірна Харківської області, до складу якої ввійшли вихованці училища, посіли ІІІ місце.

Склад команди: Онищенко Григорій; Мітюріч Ілля; Ільченко Вадим; Пономаренко Дмитро; Роганов Ілля; Кашуба Максим; Шестопалов Володимир; Пахаренко Георгій; Агаєв Ельхан. Тренер: Гуренко Дмитро Ігорович.

З 05 по 10 листопада 2019 року в м.Дніпро відбувся фінал чемпіонату України з водного поло серед юнаків 2005 року народження та молодше. Збірна Харківської області, до складу якої ввійшли вихованці КЗ “ХПКСП” ХОР Романенко Владислав, Савенко Тимур, Бондар Ілля,  Кравченко Кіріл, посіла ІІ місце.Тренери: Смєркус Олег Євгенович, Головкін Тарас Євгенович.

З 20 по 24 листопада 2019 року в м. Дніпро відбувся фінал Відкритого чемпіонату України з водного поло серед юніорів 2003 р.н. Команда коледжу посіла ІІ місце. До складу команди ввійшли Роганов Ілля, Кашуба Максим, Шестопалов Володимир, Пахаренко Георгій, Агаєв Ельхан, Онищенко Григорій, Мітюріч Ілля, Клунний Максим, Татьков Всеволод, тренер: Гуренко Дмитро Ігорович.

З 20 по 24 липня 2020 року в м. Кам’янське, Дніпропетровської області, відбувся фінал чемпіонату України серед юніорів 2002 р.н. та команд Вищої ліги. Відігравши 15 ігор без поразок, чемпіонами України в двох категоріях стала збірна Харківської області, до складу якої ввійшли вихованці коледжу: Аргунов Антон, Роганов Ілля, Онищенко Григорий, Ільченко Вадим, Клунний Максим, Кисленко Денис, Романенко Владислав. Тренер: Гуренко Д.І.

2020 рік

2019 рік

CIMG7355