ruuk

Водне поло в Харківській області має великі спортивні традиції.

В області підготовленні:

  • Олексій БаБез имени-2ркалов – Заслужений Майстер Спорту, дворазовий Олімпійський чемпіон та срібний призер Олімпіади, чемпіон Світу та Європи, провів у складі збірної 412 ігор(занесено до книги рекордів Гіннеса );
  • Сергій Рожков – чемпіон Світу;
  • Володимир Храмов, Олександр Гузєв, Юрій Трясницький,
  • Ігор Олейніков и Юрій Дрозін – чемпіони Європи серед молодіжних команд

На сьогодні у місті Харкові дві команди грають у чемпіонаті України серед чоловічих команд. Команди «Слобожанець»  та «НТУ ХПИ»

Відділення водного поло в Харківському обласному вищому училищі фізчної культури і спорту було створене у 2009 році, за період з 2009 по 2019 роки на відділенні підготовлено:

  • 9 Майстрів спорту;
  • Більше 70 Кандидатів у майстри спорту;
  • Учні відділення постійно входять до складу збірних команд області усіх вікових категорій та ВК «Слобожанець»;
  • Випускники та учні відділення викликаються до лав збірних команд України різних вікових груп.

Тренери відділення:

Гуренко Дмитро Ігорович – старший тренер

Головкін Тарас Євгенович 

Смеркус Олег Євгенович

Золоті медалі чемпіонату України 2016/2017 року серед команд Вищої ліги у складі команди майстрів «Слобожанець» отримали учні та студенти відділення водного поло Гурцкая Д., Черпак М., Бураков О., Апостол М.

У травні 2017 року в Манчестері, Великобританія, відбувся  кваліфікаційний відбірковий турнір з водного поло за право участі у фінальній частини чемпіонату Європи серед юнаків (U-17).

Путівку до Мальти молодіжної збірна команда України  виборювала у кваліфікації, де грала в групі «С», матчі якої приймав англійський Манчестер. На водному майданчику The East Manchester Leisure Centre наші хлопці впевнено обіграли одноліток Ізраїлю (11:5) і Великобританії (11:6), декласували команду Литви (19:7), та мінімально (7:8) поступилися румунам, разом з якими вибороли, право зіграти у фінальній частині чемпіонату Європи 2017 посівши друге місце. У складі молодіжної збірної команди України  брали участь 5 учнів ХОВУФКС.

На чемпіонаті України серед юнаків 2001 р.н. команда училища виборола золоті медалі.

У 2018 році збірна Харківської області отримала перемогу у Кубку України та Суперкубку України. До складу команди ввійшли Бажинов Микита, Івахно Єгор, Маймулін Ігнат.

У 2019 році на Відкритому чемпіонаті України з водного поло серед юніоріов 2003 р.н. команда коледжу, до складу якої ввійшли Роганов Ілля, Кашуба Максим, Шестопалов Володимир, Пахаренко Георгій, Агаєв Ельхан, Онищенко Григорій, Мітюріч Ілля, Клунний Максим,Татьков Всеволод.

CIMG7355