![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2020/09/0-02-05-ab377dbcdea8e70d0f5d316e241f88add70e009d12012fed5036b369870bb4cd_bdabbf9b-1024x576.jpg)
У лютому 1992 року відкрите відділення баскетболу (юнаки) у Харківському обласному вищому училищі фізичної культури і спорту. Ініціаторами створення відділення баскетболу, а також чоловічої команди та баскетбольного клубу стали директор ХОВУФКС Попов Анатолій Михайлович і учителі баскетболу Кулібаба Валентин Дмитрович та Повєткін Павло Петрович. На відділенні працюють Повєткін Павло Петрович, Тіняков Артем Олександрович, Золотоус Олексій Іванович, Ляшенко Олександр Ігорович. |
![Олексій Печеров](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2011/08/basket1-248x300.jpg)
Олексій Печеров |
Тимур Арабаджи |
За час роботи відділення підготовлено 2 МСМК, 32 МС, близько 60 випускників училища в різний час грали в командах вищої і суперліг України.
ХОВУФКС стало однієї зі структур Баскетбольного клубу «Політехнік». Тут проходять підготовку кращі юнаки- баскетболісти клубу, які прагнуть зв’язати свою подальшу долю з професійним спортом.
Стратегічним напрямком роботи ХОВУФКС є підготовка резерву в чоловічу команду клубу, а також навчання і виховання спортивних фахівців різних профілів. |
Юнаки ХОВУФКС складають основу збірних команд Харківської області, яка ставала кількаразовими переможцями й призерами молодіжних і юнацьких чемпіонатів України (юнаки 1974, 1975, 1976,1977, 1981, 1985, 1986 років народження). Юнаки нашого відділення ставали гравцями юнацьких, молодіжних, національних збірних команд України, яка приймала участь у юнацьких і молодіжних чемпіонатах Європи.
На даний етап часу в складі національної збірної команди України приймають участь 2 вихованця відділення: Олексій Печеров ( МСМК, срібний призер Всесвітньої Універсіади, гравець найсильнішої ліги світу НБА.), Дмитро Глєбов ( МС,Чемпіон Української баскетбольної ліги).
З вихованців училища створена чоловіча баскетбольна команда «Авантаж-Політехнік», учасниця всіх національних чемпіонатів України. Команда ставала кількаразовим призером і переможцем чемпіонатів і універсіад України. Капітан команди, майстер спорту України, кандидат у національну збірню України – Тимур Арабаджи. Останні чотири сезони Тимур є самим результативним гравцем національних чемпіонатів України в супер і вищих лігах, установивши кілька рекордів України. |
Дмитро Глєбов |
![Без имени-2](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2011/08/Без-имени-21-300x195.jpg) |
У 2012 році команда юнаків 1994 р.н. стала чемпіоном України (ВЮБЛ) у своїй віковій категорії. |
У 2013 році команда юнаків 1995 р.н. стала бронзовим призером чемпіонату України (ВЮБЛ) у своїй віковій категорії. |
![Без имени-2](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2011/08/Без-имени-22-300x221.jpg) |
У 2013 році на базі команди «Авантаж-Політехнік» була організована національна студентська збірна команди України, яка захищала честь країни на Всесвітній Універсіаді (Казань-2013). До складу команди увійшли 6 випускників відділення баскетбол ХОВУФКС.
У 2013 році на чемпіонаті Європи серед чоловічих команд у Словенії Національна збірна команда України з баскетболу, у складі якої виступав випускник ХОВУФКС Д. Глебов, посіла 5 місце.
У сезоні 2014/2015 р.р. учні та випускники відділення у складі команди «Авантаж-Політехнік» стали срібними прізеромі чемпіонату України серед чоловічих команд вищої ліги.
![20150916_094545](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2011/08/20150916_094545-300x180.jpg)
У 2016 році команда НТУ «ХПІ», у складі якої виступають вихованці училища, вперше стала переможцем регулярного чемпіонату України серед команд вищої ліги (старший тренер ЗТУ В.Д. Кулібаба).
Вихованці відділення баскетболу посіли І місце в студентській баскетбольній лізі України сезону 2016/2017 рр. 3х3.
![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2019/09/0-02-0a-c6f0e381346632f3978158269b23cac034716ffca5e24e452afe59e25b04f631_9fecae1d-300x181.jpg) |
У 2018/2019 навчальному році команда юнаків 2004 р.н. стала срібним призером чемпіонату України (ВЮБЛ) у своїй віковій категорії. |
В сезоні 2019/2020 років команда коледжу брала участь Всеукраїнський юнацькій баскетбольній лізі. У зв’язку з карантином, фіннальні матчі не відбулася, за попередніми результатими увійшли у вісімку кращих.
Вихованці відділення баскетболу Гайдамака Артем та Йяму Десмонд ввійшли до основного складу збірної команди України U-14. |
2021/2022 сезон.
Учень відділення баскетболу коледжу, Ефімов Даніїл, у складі професійного дитячого баскетбольного клубу PUSH TEAM, взяв участь у Европейській юнацькій баскетбольній лізі 3×3, яка відбулася у м. Будапешт з 20 по 22 липня 2022 року. В активі 4 перемоги та 1 місце у заліку.
![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/изображение_viber_2022-09-13_14-08-22-274-234x300.jpg)
|
На чемпіонаті України серед чоловічих команд першої ліги, до складу якої ввійшли учні 10 – 11 класів та студенти коледжу, посіла 1 місце.
![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/изображение_viber_2022-09-13_14-08-55-732.jpg)
|
На чемпіонаті України з баскетболу 3х3, 2 команди коледжу посіли 1 та 3 місця.
![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/изображение_viber_2022-09-13_14-09-40-222-300x225.jpg) ![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/изображение_viber_2022-09-13_14-09-41-486.jpg)
|
Гайдамака Артем , Йяму Десмонд та тренер коледжу у складі збірної команди України брали участь у Европейській юнацькій баскетбольній лізі, де завоювали срібні медалі.
![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/изображение_viber_2022-09-13_14-10-37-346-225x300.jpg)
|
На ВЮБЛ учні 8-9 класів посіли 2 місце.
![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/изображение_viber_2022-09-13_14-11-33-443.jpg)
|
Тренер відділення Тіняков Артём та учень Десмонд Йяму, у складі збірної команди України, брали участь в Чемпіонаті Європі . ![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/изображение_viber_2022-09-13_14-13-43-726-200x300.jpg) |
![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2019/09/0-02-0a-73d8d7251424b9633f2c465d91b18331e43bc7f1e57514c7c0e8ff428b4b2667_cb91ac7e-1024x768.jpg)
![](https://hovufks.org.ua/wp-content/uploads/2019/09/0-02-04-d9b3045e2f2cbc9bf576e494e7a59c67e30040a36c49e42e0bfe8d2470bf0798_bbec1cd2.jpg)