Categories
ukru

У лютому 1992 року відкрите відділення баскетболу (юнаки) у Харківському обласному вищому училищі фізичної культури і спорту. Ініціаторами створення відділення баскетболу, а також чоловічої команди та баскетбольного клубу стали директор ХОВУФКС Попов Анатолій Михайлович і учителі баскетболу Кулібаба Валентин Дмитрович та Повєткін Павло Петрович. На відділенні працюють Повєткін Павло Петрович, Тіняков Артем Олександрович, Золотоус Олексій Іванович, Ляшенко Олександр Ігорович.
Олексій Печеров
 Тимур Арабаджи За час роботи відділення підготовлено 2 МСМК, 32 МС, близько 60 випускників училища в різний час грали в командах вищої і суперліг України.
ХОВУФКС стало однієї зі структур Баскетбольного клубу «Політехнік». Тут проходять підготовку кращі юнаки- баскетболісти клубу, які прагнуть зв’язати свою подальшу долю з професійним спортом.
Стратегічним напрямком роботи ХОВУФКС є підготовка резерву в чоловічу команду клубу, а також навчання і виховання спортивних фахівців різних профілів.

Юнаки ХОВУФКС складають основу збірних команд Харківської області, яка ставала кількаразовими переможцями й призерами молодіжних і юнацьких чемпіонатів України (юнаки 1974, 1975, 1976,1977, 1981, 1985, 1986 років народження). Юнаки нашого відділення ставали гравцями юнацьких, молодіжних, національних збірних команд України, яка приймала участь у юнацьких і молодіжних чемпіонатах Європи.

На даний етап часу в складі національної збірної команди України приймають участь 2 вихованця відділення: Олексій Печеров ( МСМК, срібний призер Всесвітньої Універсіади, гравець найсильнішої ліги світу НБА.), Дмитро Глєбов ( МС,Чемпіон Української баскетбольної ліги).

З вихованців училища створена чоловіча баскетбольна команда «Авантаж-Політехнік», учасниця всіх національних чемпіонатів України. Команда ставала кількаразовим призером і переможцем чемпіонатів і універсіад України. Капітан команди, майстер спорту України, кандидат у національну збірню України – Тимур Арабаджи. Останні чотири сезони Тимур є самим результативним гравцем національних чемпіонатів України в супер і вищих лігах, установивши кілька рекордів України.   Дмитро Глєбов
Без имени-2 У 2012 році команда юнаків 1994 р.н. стала чемпіоном України (ВЮБЛ) у своїй віковій категорії.
У 2013 році команда юнаків 1995 р.н. стала бронзовим призером чемпіонату України (ВЮБЛ) у своїй віковій категорії. Без имени-2

У 2013 році на базі команди «Авантаж-Політехнік» була організована національна студентська збірна команди України, яка захищала честь країни на Всесвітній Універсіаді (Казань-2013). До складу команди увійшли 6 випускників відділення баскетбол ХОВУФКС.

У 2013 році на чемпіонаті Європи серед чоловічих команд у Словенії Національна збірна команда України з баскетболу, у складі якої виступав випускник ХОВУФКС Д. Глебов, посіла 5 місце. 
У сезоні 2014/2015 р.р. учні та випускники відділення у складі команди «Авантаж-Політехнік» стали срібними прізеромі чемпіонату України серед чоловічих команд вищої ліги.

20150916_094545

У 2016 році команда НТУ «ХПІ», у складі якої виступають вихованці училища, вперше стала переможцем регулярного чемпіонату України серед команд вищої ліги (старший тренер ЗТУ В.Д. Кулібаба).

Вихованці відділення баскетболу посіли І місце в студентській баскетбольній лізі України сезону 2016/2017 рр. 3х3.

 

У 2018/2019 навчальному році  команда юнаків 2004 р.н. стала срібним призером чемпіонату України (ВЮБЛ) у своїй віковій категорії. 
В сезоні 2019/2020 років команда коледжу брала участь Всеукраїнський юнацькій баскетбольній лізі. У зв’язку з карантином, фіннальні матчі не відбулася, за попередніми результатими увійшли у вісімку кращих.

Вихованці відділення баскетболу Гайдамака Артем та Йяму Десмонд ввійшли до основного складу збірної команди України U-14.

 2021/2022 сезон.

Учень відділення баскетболу коледжу, Ефімов Даніїл, у складі професійного дитячого баскетбольного клубу PUSH TEAM, взяв участь у Европейській юнацькій баскетбольній лізі 3×3, яка відбулася у м. Будапешт з  20 по 22 липня 2022 року. В активі 4 перемоги та 1 місце у заліку.

На чемпіонаті України серед чоловічих команд першої ліги, до складу якої ввійшли учні     10 – 11 класів та студенти коледжу, посіла 1 місце.

На чемпіонаті України з баскетболу 3х3, 2 команди коледжу посіли 1 та 3 місця.

Гайдамака Артем , Йяму Десмонд та тренер коледжу у складі збірної команди України брали участь у Европейській юнацькій баскетбольній лізі, де завоювали срібні медалі.

На ВЮБЛ учні 8-9 класів посіли 2 місце.

Тренер відділення Тіняков Артём та учень Десмонд Йяму, у складі збірної команди України, брали участь в Чемпіонаті Європі .