ruuk

Відділення шахів було відкрито у вересні 1993 року. Підбір учнів в Харківське обласне училище фізичної культури і спорту (ХОВУФКС) здійснюється на базі ДЮСШ – 4, ДЮСШ – 7, а також прилучення талановитих спортсменів різних міст України, має на меті створення сприятливих умов для навчально-тренувального процесу перспективних шахістів і виходу їх на міжнародну арену.

Велику допомогу при відкритті відділення надав президент шахової федерації м. Харкова Гусаров Сергій Миколайович, начальник УВС в Харківській області з 1999 по 2004 р.р., депутат Верховної ради.

Перший тренер відділення шахів Хануков Борис Григорович, майстер спорту СРСР.

До тренерсько-викладацького складу відділення шахів ХОВУФКС входять:

Алексіков Олександр Вадимович, старший тренер відділення шахів, заслужений тренер України, міжнародний майстер, майстер спорту України, тренер національної юніорської збірної командиУкраїни. 
Лялюк Тамара Павлівна, вихователь відділення шахів, соціальний педагог. 

Ганна Ушеніна –чотирнадцята чемпіонка світу з шахів 2012 року у м. Ханти-Мансійськ. Перша українка, яка здобула цей титул з часу проголошення Незалежності України отримала дві золоті медалі на командному чемпіонаті Європи з шахів серед жінок 2013 та 2016 рр., чемпіонка Всесвітньої шахової Олімпіади 2006 р., срібна призерка 2008 р. і   бронзова призерка 2012 та 2014 рр., чемпіонка України;

Олександрова Ольга – учасниця чемпіонату світу серед жінок 2001 р., чемпіонка України 2004 р.;

Голощапов Олександр – чемпіон України, учасник  чемпіонатів світу та Європи 1996 р.;

Поляков Максим – учасник чемпіонату світу 2007 р. серед юнаків;

Ткачова Анастасія –  посіла 6 місця на чемпіонатах світу 2009 та 2011 рр. серед дівчат до 14  та 16 років, чемпіонка України до 16 років з класичних шахів 2011 р.

Лінкер Михайло –  учасник  чемпіонату Європи 2008 р., чемпіон Європи з швидких шахів серед аматорів 2009 р.

Збірна ХОВУФКС виборола бронзові винагороди на чемпіонаті України серед ДЮСШ та училищ фізичної культури і спорту у 2015 року.

За період з 1993 по 2015 рік на відділенні було підготовлено:

5 міжнародних гросмейстерів;

5 міжнародних майстрів;

5 майстрів спорту;

6 майстрів ФІДЕ;

38 кандидатів у майстри спорту;

20 вихованців І розряду.

 Міжнародні гросмейстери:

Голощапов
Олександр

Александрова
Ольга
 Прусихін
Михайло
 Ушеніна
Ганна
Сіманцев
Михайло

Міжнародні майстри: 

Цепотан
Артем

 Дворецька
Олена
 Авер’янов
Олексій